Zpět do obchodu

Registrace

Jak to celé začalo ANEB proč jsme začali péct psí sušenky

Nový psí kamarád

Když to vezmeme úplně od začátku, tak to byla naše společná touha pořídit si domů nového psího kamaráda. Nečekaně nám odešel pejsek, kterého jsme měli 9 let a neuměli jsme si už život bez psího parťáka představit.
Byla to sice delší cesta, ale nakonec se naše úsilí vyplatilo. A víc než to: máme skvělého nového člena vlastně členku rodiny. Když jsme si přivezli z útulku Vikynku, měli jsme jen jediný cíl: dát jí ten nejlepší život, který si zaslouží. Vikynka měla za sebou přece jenom tvrdé a zlé časy. Strávila dva dlouhé roky putováním od útulku k útulku. Ze slovenské Rožňavy až do Křtin. A tady jsme ji konečně objevili. Byla to tenkrát dvouletá slečna, která téměř neznala venčení, bytové prostory, schody, a hrát si s hračkami bylo pro ni téměř exotický zážitek. Byla vyděšená a nejistá. A granule v misce? Ty prostě snědla tak rychle, že je v podstatě vdechla. Jednoduše se bála, že jí je někdo vezme.

Ale ne, tohle jsme opravdu potřebovali změnit. Dali jsme jí prostě nejen lásku a útulný domov, ale také spoustu psích kamarádů a dokonce jsme pro ni vymysleli vlastní rasu - Weltington teriér. Kdo by si nepřál takový titul?

První experimentování

Páníček Mirek, který právě přešel do důchodu, začal dělat to, co většina z nás dělá, když má najednou více volného času - začal experimentovat. Není to nic jednoduchého splnit požadavky pejska, který má rád pamlsky. Navíc nám žádné kupované moc nevyhovovali, zvláště, když jsme si přečetli složení. Spousta umělých přísad a konzervantů.
Určitě bychom to nedoporučovali všem - je to dřina, ale co dělat, když právě takového mlsouna máte doma? Na internetu jsme sice našli spoustu receptů na psí sušenky, ale pořád to nebylo ono. Nám šlo především o to, aby sušenky nebyly jen chutné, ale také zdravé a trvanlivé.

No a tady to začalo. Experimenty s těstem a pečením. To vše hodnoceno psím expertem - naší Vikynkou. Trvalo to skoro půl roku, než jsme vykouzlili recepturu, které nejen vydrží, ale i chutnají. To nám velmi pečlivě pomáhala kontrolovat i naše náročná čtyřnohá kritička.

Pojďme je poslat dál!

Ale co pak? Naše nadšení nám dávalo sílu a pečení sušenek začalo získávat na objemu. A tak padlo rozhodnutí: byla by škoda nechat to všechno jenom pro naší psí princeznu. Páníček Mirek, který už měl důchodu dost, řekl: "Pojďme je poslat dál!" A tak jsme se rozhodli podělit o naše skvělé sušenky s ostatními pejskaři. Výsledkem je šest druhů úžasných, domácích křupavých sušenek, které nejenže chutnají pejskům, ale také jsou trvanlivé a bez konzervantů. A pejskům opravdu moc chutnají!

Takže proč se nám vlastně zrodila celá tahle psí sušenková odysea? Jednoduše řečeno, kvůli naší Vikynce a její lásce k dobrým pamlskům. A my jsme rádi, že můžeme tuto lásku a radost sdílet s vámi a vašimi čtyřnohými přáteli. Pamatujte, každý pes si zaslouží trochu luxusu, ať je to třeba v podobě našich skvělých sušenek.

Kdo stojí za DOGGIE COOKIE?

A teď vám ještě představíme ty nejdůležitější "persony", které za DOGGIE COOKIE sušenkami stojí:

Mirek - to jsou ty pracovité RUCE, které s láskou a pečlivostí připravují všechna těsta a pak pečou a pečou a pečou až se všude line neskutečná vůně.

Naďa – to je MOZEK, který se stará o to, aby se ty dobroty dostaly i k ostatním pejskům. Protože by bylo sobecké nechat si tak skvělé sušenky pouze pro sebe.

Viky – je ta nejdůležitější. Je to TESTER každé várky. Pouze to, co projde jejím vytříbeným jazýčkem, to může pokračovat svou cestou k vám a k vašim mazlíčkům. Jednoduše skvělá výstupní kontrola.

Zpět do obchodu